Projekty eTwinning

eTwinners Aventures in Comics
rok szkolny 2018/2019
twinspace-logo

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 7 biorą udział w kolejnym projekcie odbywającym się w ramach programu eTwinning. Opiekunem projektu  jest pani Elżbieta Rogowiec, która sprawuje pieczę nad informatyczną stroną współpracy, zaś nad poprawnością językową czuwa  pan Marek Polok. Podczas trwania projektu uczniowie współpracują z młodzieżą ze szkoły w Segedynie na Węgrzech oraz w Horni Jeleni w Republice Czeskiej. Na początek uczniowie każdej ze szkół zamieszczają na stronie projektu opisy samych siebie, oczywiście w języku angielskim.
Liza
Na tej podstawie koledzy będą musieli wykonać ich komiksowe portrety.  Owocem wspólpracy będą komiksy tworzone z zastosowaniem narzędzi TIK.

Projekt
Gardening in primary schools and travelling around Europe with the globe trotter caterpillar
rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z naszej szkoły biorą udział w kolejnym projekcie odbywającym się w ramach programu eTwinning. Tym razem są to uczniowie z klasy 4a, 4b i 4c. Opiekunem projektu  jest ponownie pani Rogowiec, a do współpracy włączyła się pani Monika Fuchs oraz pan Marek Polok. Podczas trwania projektu dzieci będą mogły poznać uczniów z innych krajów europejskich, gdyż dzięki współpracy w poprzednim roku (szkoła w Saint-Blin, Francja, projekt Scarecrows) dodatkowo zyskaliśmy nowych partnerów: z  Akhisar w Turcji,  Eitminiskes
 z Litwy i Miry z Włoch. Udział w projekcie pozwoli dzieciom dowiedzieć się, jak wyglądają szkoły w innych krajach i jak pracują. Będzie można też doskonalić język angielski oraz obejrzeć ogródki przyszkolne tworzone przez uczniów. Wszystkie działania są dokumentowane na stronie internetowej projektu, współtworzonej przez szkoły partnerskie.
PS. We wrześniu 2018 roku przbył do nas bohater projektu - pluszowa gąsieniczka o imieniu Ben czyli globe trotter caterpillar. Jest to znana dzieciom we wszystkich krajach bohaterka książeczki Erica Carle'a. Wcześniej zwiedziła szkoły we Francji, Włoszech i Turcji. Odwiedziny w naszej szkole w Ligocie - Miliardowicach wypadły równie interesująco.

Film z YouTube

Oprócz tego dzieci zabierały maskotkę aby pokazać jej różne ciekawe miejsca.

Playing with Scarecrows
rok szkolny 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 klasa 4 (obecna 5) wzięła udział w projekcie  w ramach programu  eTwinning. Wspólnie ze szkołą z miejscowości Saint-Blin we Francji realizowaliśmy program zatytułowany Playing with Scarecrows.

Uczniowie francuscy przygotowali u siebie podczas zajęć plastycznych strachy na wróble, zaś dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie zaprojektowały i wykonały strachy pod kierunkiem pani Elżbiety Rogowiec. Zrobiły to w sali komputerowej korzystając z  programu graficznego Paint. Następnie pod opieką nauczyciela języka angielskiego, pana Marka Poloka, wykonały opisy narysowanych postaci w języku angielskim. Opisy te posłużyły do stworzenia pod kierunkiem pani Rogowiec interaktywnych gier edukacyjnych, pomocnych w nauce języka angielskiego.  Materiały te można obejrzeć na stronie internetowej stworzonej na potrzeby projektu. Program trwał dwa miesiące i pozwolił uczniom poznać rówieśników ze szkoły za granicą. Mogli tez zapoznać się z nowym słownictwem w języku angielskim i utrwalić znane już słówka, rozszerzyć umiejętności korzystania z programu graficznego oraz nauczyć się tworzenia krótkich multimedialnych gier edukacyjnych