Nasza szkoła współpracuje z Zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku – Białej.
Corocznie wśród uczniów naszej szkoły rozprowadzane są znaczki „Pomagam innym” w cenie 1zł każdy. Zebrane kwoty przekazywane zostają do Zarządu PCK w Bielsku – Białej. W ten sposób uczniowie mają poczucie uczestnictwa w pożytecznych działaniach na rzecz innych.

Zarząd Rejonowy PCK wspiera również potrzebujących uczniów naszej szkoły. Corocznie najbardziej potrzebujące rodziny otrzymują paczki żywnościowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Świat Wielkanocnych.

We wrześniu na terenie naszej szkoły organizowana jest zbiórka artykułów szkolnych dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

W grudniu zaś organizujemy zbiórkę słodyczy do paczek.

Na przełomie maja i czerwca szkolne koło PCK włącza się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Gorączka złota”, polegającej na zbiórce złotych monet  o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Celem akcji jest pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego dla najbiedniejszych dzieci z naszego regionu oraz uwrażliwienie dzieci na krzywdę drugiego człowieka. Jest ona doskonałym przykładem edukacji dzieci w duchu bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

W szkole organizowany jest konkurs „Na największego zbieracza złota”. Biorą w nim udział uczniowie klas I – VI.

Pieniądze przekazane zostają do Zarządu Rejonowego PCK w Bielsku – Białej.

Tekst napisała: Ewa Janusz