Konkurs z informatyki

Konkurs z informatyki - zapisz się!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie z informatyki - garść informacji poniżej:

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.
Udział w konkursie jest
bezpłatny. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania
z zakresu
programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z panią Elżbietą Rogowiec

ZOBACZ PLAKAT