Kartka dla Polski

Celem tego projektu eTwinning było uczczenie Święta Niepodległości, a przez to głębsze zapoznanie się z historią Polski.
Uczniowie mogli poczuć się dumni, że są Polakami.

Podczas zajęć z panią Elżbietą Rogowiec oraz panią Katarzyną Bandel eTwinnerzy mieli okazję współpracować ze szkołami partnerskimi, tworząc kartki z życzeniami dla Polski i dzieląc się nimi w Internecie.

Zastanawialiśmy się wspólnie, jaka postać z literatury mogłaby być dla nas wzorem patrioty, a następnie uczniowie oddawali
swoje głosy na poszczególne propozycje.

Już 12 listopada 2020 r. eTwinnerzy brali udział w wielkim "quizie narodowym" na platformie przeznaczonej do quizów.
Podczas tworzenia prac w wersji cyfrowej rozmawialiśmy o poszanowaniu praw autorskich.
Pozostałe prace
uczniowie wykonali technikami tradycyjnymi.

Współtworzyliśmy też prezentację o ciekawych miejscach w Polsce oraz ćwiczyliśmy i nagrywaliśmy "łamańce językowe".
Uczniowie bawili się i uczyli podczas
rozwiązywania licznych łamigłówek i quizów
dotyczących
znajomości  Polski, jej symboli narodowych i przyrody.

Na zakończenie projektu dołączyliśmy relację z naszych działań do widocznej powyżej książeczki podsumowującej projekt.
Ukoronowaniem prac było otrzymanie Krajowej Odznaki Jakości za udział w projekcie.

/Elżbieta Rogowiec/