POKAZ TALENTÓW 2010/2011

 Tradycyjnie końcem roku szkolnego w naszej szkole odbywa się Pokaz Talentów. Każda klasa i poszczególni uczniowie mogą pochwalić się swoimi uzdolnieniami, a nauczyciele mają okazję do wręczenia nagród za wyniki w nauce i inne osiągnięcia czytaj więcej


POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH

Dnia 10. 06. 2011 r. odbyło się w naszej szkole pożegnanie klas szóstych.Tegoroczni absolwenci przygotowali dla swoich rodziców, kolegów i koleżanek oraz nauczycieli program artystyczny, który przybliżył zgromadzonym ich pobyt w naszej szkole. Nie zabrakło ciekawych scenek z życia klas, wesołych piosenek oraz ech, które dedykowane były uczącym w szkole nauczycielom. Dalsza część akademii prowadzona była przez młodszych kolegów z klas V, którzy pragnęli pożegnać szóstoklasistów. Najwięcej uśmiechu i radości wywołały ułożone przez uczniów klas piątych echa, które były poświęcone każdemu absolwentowi.

       Całość obchodów została uwieńczona dyskoteką, która po raz ostatni pozwoliła na integrację uczniów opuszczających szkolne mury.


 „DLA CIEBIE MAMO, DLA CIEBIE TATO”.

    25 maja, w przeddzień kalendarzowego Dnia Matki, uczniowie klas młodszych  zaprezentowali swoim bliskim uroczysty program artystyczny pt. „DLA CIEBIE MAMO, DLA CIEBIE TATO”.

W uroczystości, pod okiem wychowawczyń: p. Ewy Janusz i p. Alicji Krupy wzięły udział klasy drugie, zaś uczniów klasy pierwszej do występu przygotował nauczyciel bibliotekarz – p. Małgorzata Mola.

    Program był bardzo bogaty. Dzieci z klasy I  recytowały wiersze, wymieniając wszystkie zawody mamy. Nie zabrakło również serdecznych życzeń dla rodziców.
Uczniowie klas II zaprezentowali scenki rodzajowe i wiersze, ale przede wszystkim wykazali się talentem wokalnym. Podczas piosenki pt. „Nie ma nic” śpiewanej specjalnie dla wszystkich TATUSIÓW, zgromadzeni goście mogli podziwiać prezentację multimedialną, przedstawiającą zdjęcia drugoklasistów i tatusiów.

    Piękne stroje, dopracowana scenografia i wspaniałe podkłady muzyczne piosenek  stanowiły doskonałe tło dla występu. Wszystkie dzieci włożyły dużo serca w przygotowania do tak wyjątkowego występu. Rodzice też mieli w tym swój udział, bo pomogli w przygotowaniu sali gimnastycznej oraz przygotowali słodki poczęstunek.Długie przygotowania opłaciły się, przedstawienie odniosło prawdziwy sukces.
    Na zakończenie rodzice otrzymali  od dzieci własnoręcznie wykonane laurki i upominki.

dzień rodziny-prezentacja


 

Wyniki konkursu plastycznego na najciekawszy plakat "Pola Nadziei 2011"  wyniki

Międzyszkolny konkurs ortograficzny

28 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” uczniów klas III szkół podstawowych. Konkurs zorganizowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego: mgr Ewa Janusz i mgr Aleksandra Greczka. czytaj więcej


„Tak odkrywa się świat”
We wtorek, 12 marca, uczniowie klasy II b wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu spotkań z nauką w ramach projektu „Tak odkrywa się świat” czytaj więcej 

Zabawa na całego!!! 

   Dzień 23.III.2011r. obchodzony był w naszej szkole jako DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI. W taki oto sposób pragnęliśmy przywitać długo wyczekiwaną wiosnę. Obowiązki spoczęły na uczniach, którzy to wcielili się w role nauczycieli, prowadzili lekcje oraz nadzorowali działania kolegów. Miłą niespodzianką, zorganizowaną w tym dniu, okazało się spotkanie z ROMANEM DZIDĄ- himalaistą, który gościł w szkole. Opowiadał o trudzie zdobywania najwyższych szczytów, udzielał fachowych porad, odpowiadał na liczne pytania oraz zaprezentował niezwykłą galerię zdjęć wykonanych podczas niejednej wyprawy.  Na zakończenie tego niezwykłego dnia mogliśmy podziwiać koleżanki i kolegów z klas IV-VI, którzy wzięli udział w corocznym konkursie organizowanym przez p. Marka Poloka- MINI PLAY BACK SHOW. Okazało się, że talentu nie brakuje licznym uczniom z naszej szkoły, a uśmiech na twarzy zgromadzonych wywołał niejeden występ. Pierwszy dzień wiosny dostarczył nam licznych atrakcji…

MNI PLAY BACK SHOW


 Konkurs wiedzy o lekturach szkolnych

Uczniowie klas  piątych i szóstych  wzięli udział w szkolnym konkursie polonistycznym i musieli wykazać się znajomością utworów poznanych w ostatnich latach. Odpowiadali na szczegółowe  pytania dotyczące baśni, mitów     i powieści – wymieniali bohaterów, przypominali miejsca akcji, wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych. Wśród grupy  24 najlepszych czytelników   zwyciężyła 
 IZABELA
KLIMANIEC
   z klasy 5A , II miejsce zajęła ANNA ŁUKOSZ z 6A ,
 a Wojciech Borkowski z klasy 5B, Anna Szłapa z 6A i Kamil Gruszka z 6B -otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!!!
 

               
    
Obcujemy  ze sztuką
1 marca  uczniowie klas 4 – 6 obejrzeli w Bielskim Centrum Kultury   spektakl   przygotowany na podstawie powieści Marka Twaina -  „Przygody Tomka Sawyera”.  Doskonała gra aktorów, świetna scenografia ,zaskakujące zwroty akcji  i dużo humoru sprawiły, iż wszyscy bawili się wyśmienicie, chociaż trochę martwili o los głównego bohatera. Młodzi ludzie zrozumieli, jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń, a przede wszystkim nauczyli się obcować ze sztuką i  na pewno odkryli, jak trudno wcielić się w postać literacką. Może wykorzystają te doświadczenia w przygotowaniu szkolnych przedstawień ?
 
 

 Projekt: „TAK ODKRYWA SIĘ ŚWIAT – MULTIMEDIALNE SPOTKANIA Z NAUKĄ” 

    Uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią panią Ewą Janusz biorą udział w projekcie „Tak odkrywa się świat – multimedialne spotkania z nauką”. Projekt ten finansowany jest ze środków Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

    W poniedziałkowe popołudnie (21 II) dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Miliardowicach, gdzie wzięły udział w lekcji bibliotecznej oraz w warsztatach plastycznych. Tematem spotkania było „Włókiennictwo”.

Dzieci wirtualnie zwiedziły Muzeum Techniki i Włókiennictwa w Bielsku- Białej. Inspiracją do przygotowania przez prowadzące Bibliotekarki prezentacji było Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ekspozycję Domu Tkacza oraz rekonstrukcje hal fabrycznych uczestnicy obejrzeli za pośrednictwem Internetu, poznając przy tym zasady pracy maszyn włókienniczych i dziewiarskich.
Po zakończeniu części teoretycznej mali goście mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów plastycznych, uczestnicząc w zajęciach plastycznych. W ich pierwszej części układali kompozycje z wykorzystaniem przedmiotów kojarzących się z włókiennictwem, a następnie robili jej zdjęcie. W drugiej części dzieci wykonały projekt bluzeczki przy wykorzystaniu

dowolnej techniki plastycznej.  Następne spotkanie odbędzie się 12 kwietnia.

SPOTKANIE Z NAUKĄ


 NOWOROCZNA GRATKA DLA BABCI I DZIADKA
 

     25 lutego w naszej szkole odbyła się kolejna środowiskowa uroczystość – obchodziliśmy DZIEŃ BABCI I DZIADKA. W tym roku po raz pierwszy razem wystąpili na scenie uczniowie wszystkich klas młodszych.czytaj więcej


  
Sukcesy szóstoklasistów

 Szóstoklasistki ze  Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie – Anna GŁombek i Anna Łukosz  okazały się najlepszymi polonistkami i matematyczkami wśród uczniów naszej szkoły. Obie dziewczyny wygrały eliminacje szkolne i awansowały do etapu rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Rywalizowały  z dużą grupą rówieśników z powiatu bielskigo, rozwiązując zadania i odpowiadając na trudne pytania weryfikujące ich wiedzę. Poradziły sobie świetnie – Anna Łukosz została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z Elementami Przyrody orzobaczaz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. Tytuł finalistki Konkursu Języka Polskiego otrzymała również jej koleżanka z klasy – Anna Głombek. Obie uczennice uczęszczają do klasy 6A, a przygotowane zostały do kolejnych etapów konkursów przez Panią Joannę Linnert – polonistkę SP 2 w Ligocie oraz matematyczkę – Panią Dagmarę Paszek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy na kolejnych etapach edukacji szkolnej.


Ferie, ferie - i po feriach...
Wszystko co dobre szybko się kończy, ale pozostają wspomnienia. Wielu miłych wrażeń doznali uczniowie klas I-III biorący udział w półkoloniach organizowanych przez p. Agnieszkę Kóskę -Słowińską, p. Magdę Dzikowską oraz p. Monikę Fuchs. Dzięki dofinansowaniu Rady Rodziców i Urzędu Miasta dzieci spędziły ten wolny czas atrakcyjnie. Każdy dzień przynosił wiele emocji i radości czytaj więcej

  „Dnia jednego o północy”
    Chociaż święta szybko minęły i pyszny smak makowca pozostał wspomnieniem to jednak     w jeszcze świąteczny nastrój wprowadziła nas, jak co roku, klasa III, która pod kierownictwem p. Aleksandry Greczki przygotowała jasełka bożonarodzeniowe:
 „DNIA JEDNEGO O PÓŁNOCY”. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie nie tylko podziwialiśmy niezwykłe widowisko, ale jednocześnie staliśmy się świadkami i uczestnikami narodzin Boga. Widownia była zachwycona, mali aktorzy za swój występ zostali nagrodzeni niekończącymi się oklaskami.Po pięknym widowisku każdy z obecnych mógł osłodzić sobie wieczór, kupując przepyszne ciasto. Całkowity koszt ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wypoczynek uczniów klasy III, którzy przygotowują się do wyjazdu na zieloną szkołę.

JASEŁKA

 

   Zabawy nadszedł czas!!!
    Dnia 14 stycznia 2011r. w szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.

Dzieci wcieliły się w znanych bohaterów bajek, ale nie tylko… Na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, zdarzało się nawet, że niektórzy przywdziali na siebie maski groźnych potworów czy diabłów.Uczniowie bawili się wspaniale przy dźwiękach znanych utworów. Dodatkową atrakcją były liczne konkursy i zabawy.

    Dnia 13 stycznia 2011r. odbył się z kolei bal dla uczniów klas IV-VI. Starsi koledzy  i koleżanki tańczyli w rytm współczesnej muzyki młodzieżowej. W ramach konkursu o miano SUPER KLASY każda z klas przygotowała ciekawe przebranie, które zostało ocenione przez specjalną komisję. Okazało się, że niektórzy uczniowie mogą się popisać nie tylko świetnymi wynikami w nauce, ale i w tańcu.zobacz

"Niech kolęda serca budzi..."
    Ostatni, przedświąteczny tydzień w szkole dostarczył całej społeczności szkolnej licznych atrakcji czytaj więcej