„NOŚ ODBLASKI – ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

            

            23 XI gościliśmy w szkole aspirant Ilonę Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Prelekcja dla uczniów odbyła się w dwóch grupach wiekowych: klasy I-IV
i klasy V-VIII.


            Policjantka przekazała uczniom cenne wskazówki na temat bezpieczeństwa. Omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w rejonie przejścia dla pieszych. Przypomniała także
o konieczności noszenia elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku i w okresie jesienno-zimowym,  wyjaśniła jak ważną rolę pełnią te świecące elementy. Wskazała też na zagrożenia wynikające z zabawy w pobliżu dróg.


            Dzieci bardzo trafnie odpowiadały na pytania, dlaczego tak istotne jest chodzenie lewą stroną drogi i czemu warto nosić odblaski. Uatrakcyjnieniem spotkania były filmiki przedstawiające niebezpieczne sytuacje na drodze z udziałem dzieci.


            Spotkanie miało na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego oraz zaznajomienie uczniów z zagrożeniami, jakie mogą spotkać na drodze.


            Organizatorem prelekcji była nauczycielka zajęć technicznych – p. Ewa Janusz, we współpracy
z p. Joanną Szendzielarz-Rączką.


                                                                                                                                   /Ewa Janusz/

GALERIA