„RONDELKOLANDIA – CZYLI AKADEMIA KULINARNA”

„SAŁATKA OWOCOWA”

„OZDABIANIE OWOCAMI SZKLANEK Z NAPOJAMI”

GALERIA

W poniedziałek -  4 marca, w klasie 1A było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo!

Uczniowie na zajęciach z cyklu „Rondelkolandia – czyli akademia kulinarna” własnoręcznie przygotowali pyszne, witaminowe sałatki owocowe. Dzieci przyniosły z domów różne owoce. Były jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas, truskawki i orzechy. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało uczniom wiele satysfakcji,  jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki udały się, wyszły wspaniale, a smakowały jeszcze lepiej!

Następnie uczniowie ozdabiali owocami szklanki na napoje. Pomysły były różne. Z takich szklanek sok zdecydowanie lepiej smakuje!

Wkrótce następne zajęcia kulinarne. Już planujemy kolejną zdrową i pyszną potrawę.