„RONDELKOLANDIA – CZYLI AKADEMIA KULINARNA”

WYCIECZKA

27 maja, uczniowie klasy 1Awybrali się wraz z wychowawczynią na niezwykłą wycieczkę… do Wytwórni Lodów Naturalnych „DOS LOCOS” w Czechowicach –Dziedzicach. Dzieci wzięły udział w lekcji pokazowej: procesie produkcji lodów naturalnych. Grupa I uważnie przyglądała się produkcji lodów o smaku kiwi z bananem, zaś grupa II – truskawkowych z dodatkiem soku z cytryny. Lody udały się znakomicie! Następnie odbyła się konsumpcja wybranych smaków. Żal było opuszczać lodziarnię, dzieci obiecały, że na pewno odwiedzą ją jeszcze nie raz z rodzicami.

Wycieczka bardzo się udała, a odbyła się dzięki środkom uzyskanym od Rady Rodziców, w ramach innowacji pedagogicznej „Rondelkolandia – czyli akademia kulinarna”.

/Tekst: Ewa Janusz

Zdjęcia: Ewa Janusz