GMINNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów klas I-III

pod tytułem

„PĘDZLOMANIA… czyli ZMALUJMY COŚ”

5 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury w Ligocie odbył się gminny międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III pod tytułem „PĘDZLOMANIA… czyli ZMALUJMY COŚ”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 2 w Ligocie oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART” w Czechowicach-Dziedzicach we współpracy z Miejskim Domem Kultury „ŚWIT” w Czechowicach-Dziedzicach.

Była to pierwsza edycja konkursu plastycznego, który powstał z myślą o uczniach pierwszego etapu nauczania, wykazujących zainteresowanie tą dziedziną aktywności, czerpiących zadowolenie z faktu tworzenia prac plastycznych. Zasady konkursu przypadły do gustu małym artystom i ich opiekunom – albowiem prace wykonywane były na miejscu, podczas trwania konkursu.

Gościliśmy uczniów ze szkół czechowickich: SP1, SP3, SP5, SP7 oraz z SP w Bronowie, z SP 1 w Ligocie, z SP w Zabrzegu oraz dzieci z naszej szkoły.

Każdy uczestnik wykonywał jedną pracę konkursową w czasie 90 min.

Tematy prac (w zależności od kategorii wiekowej) zostały podane i omówione na początku konkursu.

Uczniowie klas I: „A wiosna przyszła pieszo… po barwnym dywanie”

Uczniowie klas II: „Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata”

Uczniowie klas III: Sekrety wiosennej łąki

Atrakcją tego spotkania była możliwość wzięcia udziału w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Małgorzatę Borth-Mirochę.

W tym czasie obradowało profesjonalne jury w składzie: pani Anna Kocur i pani Klaudia Grygierczyk. Komisja konkursowa po analizie wszystkich prac wyłoniła zwycięzców w każdej kategorii wiekowej.Ocenie podlegała zgodność prac z tematem, pomysłowość, oryginalność i estetyka wykonania.

Laureaci:

KLASY 1:

I miejsce – MALWINA BUDNY SP nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach

II miejsce -KLARA BILAR SP nr 1 w Ligocie

III miejsce – LENA KOBIELA ZSP w Bronowie

KLASY 2:

I miejsce – JOANNA WIZNER SP nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach

II miejsce -MARTYNA KOPEĆ SP nr 2 w Ligocie

III miejsce – OLIWIA MUSIAŁ ZS nr 7 w Czechowicach – Dziedzicach

KLASY 3:

I miejsce – ZUZANNA POŁOWCZUK SP nr 3 w Czechowicach – Dziedzicach

II miejsce -PAULINA MACHALICA ZSP w Ligocie

III miejsce – JULIA SOKOŁOWSKA SP w Zabrzegu

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali płótna malarskie – nagrody i dyplomy, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie oraz Panów: Mirosława Kajsturę i Wojciecha Wójcika.

Serdecznie gratulujemy talentu i zapraszamy na drugą edycję konkursu w przyszłym roku.

Osoby odpowiedzialne za organizację konkursu:

Ewa Janusz,

Dominika Paszek