Rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu

KUKŁA ZE SŁOMY – „MARZANNA”

W marcu ogłoszony został konkurs skierowany do uczniów i rodziców naszej szkoły na wykonanie przestrzennej KUKŁY ZE SŁOMY – „ MARZANNY”. Celem konkursu był rozwój inwencji twórczej uczestników, wyrabianie poczucia estetyki, popularyzacja twórczości plastycznej wśród dzieci i dorosłych oraz wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólną pracę.

Kukły „Marzanny" symbolizujące odchodzącą zimę wykonało 9 uczniów. Wszystkie piękne, kolorowe, oryginalne i bardzo kreatywne. Prace wystawione były na dolnym korytarzu szkoły, gdzie podziwiali je nie tylko uczniowie, ale także grono pedagogiczne i rodzice. „Marzanny” wzbudzały podziw i uznanie dla ich pomysłodawców i wykonawców. Komisji konkursowej trudno było ocenić, która z nich jest najpiękniejsza, ponieważ wszystkie zachwycały swoim wyglądem, sposobem wykonania i doborem materiałów. Wszyscy autorzy prac zasłużyli na wielkie uznanie i nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 marca podczas wiosennego apelu. Następnie uczniowie klas 1-III przeszli w kolorowym korowodzie wokół szkoły dumnie niosąc „Marzanny” i własnoręcznie wykonane „gaiki”. W ten sposób przepędzili zimę i przywołali tę najpiękniejszą porę roku - wiosnę.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Borys Beer /klasa 4a/

II miejsce: Julia Truss /klasa 4a/

III miejsce:  Adrian Klimaniec /klasa 1a/

Wyróżnienia: Kinga Przybylska /klasa 4a/, Nadia Szczotka /klasa 1b/, Michał Zmełty /klasa 1a/, Wiktor Niesyt /klasa 1a/, Filip Niesyt /klasa 5b/, Piotr Jonkisz /klasa 5b/.

Organizatorki konkursu: p. Ewa Janusz i p. Joanna Szendzielarz-Rączka bardzo dziękują Rodzicom, którzy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą i zdolnościami plastycznymi przygotowując wspólnie z dziećmi prace na konkurs.

Szczególne podziękowania należą się pani Iwonie Londzin, która ufundowała dla wszystkich uczestników nagrody – piękne stroiki wiosenno-świąteczne.