Bez nazwy‎ > ‎

"Kolonia letnia"

„AKCJA LATO 2018” –  KOLONIA LETNIA w Darłówku

Kolonijny wyjazd dla dzieci nad morze do Darłówka zrealizowany został w dniach:  24.06. – 07.07.2018 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym „Gniewko” w Darłówku.

Była to już trzecia edycja wakacyjnego wyjazdu, nie bez przyczyny właśnie do tego ośrodka. Miejsce to spełnia wszystkie wymogi wspaniałego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku dla dzieci. Baza rekreacyjna jest imponująca i godna podziwu: kryty basen - nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwa zawsze ratownik, sala gimnastyczna /duża i mała/, sala telewizyjna, pełniąca również formę świetlicy, hol z piłkarzykami i tenisem stołowym, ogromny i zmodernizowany plac zabaw z zabudowaną wiatą – co ważne w razie niesprzyjającej aury, boiska: do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Podczas codziennych popołudniowych wizyt o zdrowie kolonistów dba lekarz. Swoją pomocą służy także nieoceniona pielęgniarka, która jest do dyspozycji o każdej porze dnia, a bywa, że i nocy. Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem właścicieli ośrodka, toteż otoczenie budynku jest ogrodzone, a pracownicy pełnią całodobowe dyżury w budynku oraz poza nim.

Dzieci zwiedziły bliższą i dalszą okolicę Darłówka oraz poznały wiele ciekawych miejsc. Odbyła się autokarowa wycieczka do:

·        Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego „ SEA PARK” w Sarbsku koło Łeby. Jest to pierwszy w Polsce komercyjny Park, gdzie znajdują się foki bałtyckie i uchatki kalifornijskie. Atrakcje Parku nawiązują do historii i kultury Pomorza.

Dużą atrakcją dla dzieci była wycieczka statkiem „UNICUS” po otwartym morzu, rejs tramwajem wodnym do Darłowa i z powrotem, zwiedzanie dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, wystawy pt. „Izba Tortur Czarownic” oraz wieży widokowej, wspinaczki w parku linowym oraz dwukrotny pobyt w Parku Wodnym „JAN”. Ciekawym doświadczeniem był udział w XXI Międzynarodowym Zlocie Historycznych Pojazdów Wojskowych oraz piesze wycieczki po rozsuwanym moście im. Kapitana Witolda Huberta – łączącym dwie strony Darłówka, a także podziwianie wiatraków – zabytku techniki, stanowiącego pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce.

Organizatorki wypoczynku (Ewa Janusz, Aleksandra Greczka, Joanna Gryz) dbały o to, aby dzieci bardzo aktywnie spędzały wolny czas, stąd obok wycieczek i spacerów zorganizowane były różnorodne zajęcia rekreacyjno – rozrywkowe: spacery brzegiem morza, gry i zabawy na plaży, wycieczki piesze, zajęcia na krytym basenie                            z ratownikiem /trzy razy w tygodniu/, gimnastyka korekcyjna /dwa razy w tygodniu/, ognisko, grill, inhalacje solankowe /trzy razy w tygodniu/ dyskoteki, „chrzest morski - NEPTUNALIA”  oraz konkursy na budowle z piasku.  Założone w programie cele zostały w pełni zrealizowane.

Wspólne spędzanie wolnego czasu było doskonałą okazją do integracji całego zespołu, sprzyjało wytwarzaniu korzystnych relacji między opiekunami, a dziećmi. A wspomnieć należy, że tegoroczna grupa była REWELACYJNA!!!

Organizatorki i uczestnicy kolonii bardzo dziękują wszystkim SPONSOROM:

- firmie „SANMAR” za dofinansowanie do przejazdu autokarem,

- firmie „CZĘŚCI TIR CHLEBEK” za dofinansowanie do przejazdu autokarem,

- panu Pawłowi Hałasowi  za zasponsorowanie czapek kolonijnych dla uczestników,

rodzicom kolonistów za zakup różnorodnych i wartościowych nagród rzeczowych dla dzieci, które były nieocenioną motywacją podczas konkursów,

- pani Halinie Cieślar za uszycie chust kolonijnych,

Radzie Rodziców za sfinansowanie dodatkowego ubezpieczenia NNW w PZU.

"KOLONIA LETNIA" - FOTORELACJA