Ben the Globetroter Caterpillar

Gardening in primary schools and travelling around Europe
with the globe trotter caterpillar
rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 dzieci z naszej szkoły biorą udział w kolejnym projekcie odbywającym się
w ramach programu eTwinning. Tym razem są to uczniowie z klasy 4a, 4b i 4c.
Opiekunem projektu  jest ponownie pani Elżbieta Rogowiec, a do współpracy włączyła się
pani Monika Fuchs oraz pan Marek Polok.

Podczas trwania projektu dzieci będą mogły poznać uczniów z innych krajów europejskich,
gdyż dzięki współpracy w poprzednim roku (szkoła w Saint-Blin, Francja, projekt Scarecrows)
dodatkowo zyskaliśmy nowych partnerów: z  Akhisar w Turcji,  Eitminiskes z Litwy i Miry z Włoch.

Udział w projekcie pozwoli dzieciom dowiedzieć się, jak wyglądają szkoły w innych krajach i jak pracują.
Będzie można też doskonalić język angielski oraz obejrzeć ogródki przyszkolne tworzone przez uczniów.

Wszystkie działania są dokumentowane na stronie internetowej projektu, współtworzonej przez szkoły partnerskie.

Końcowym efektem projektu są przygody Bena w naszych krajach formie elektronicznej książeczki.

PS. We wrześniu 2018 roku przybył do nas bohater projektu - pluszowa gąsieniczka o imieniu Ben
czyli globe trotter caterpillar. Jest to znana dzieciom we wszystkich krajach bohaterka książeczki Erica Carle'a.
Wcześniej zwiedziła szkoły we Francji, Włoszech i Turcji.
Odwiedziny w naszej szkole w Ligocie - Miliardowicach wypadły równie interesująco.

Film z YouTube

Oprócz tego dzieci zabierały maskotkę aby pokazać jej różne ciekawe miejsca.

/Elżbieta Rogowiec/