"Wielka Liga Czytelników"

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW” EDYCJA 2019/2020

MISTRZOSTWA LOKALNE

"Wielka Liga Czytelników" to unikalny ogólnopolski projekt, którego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania. Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju młodego człowieka, a chwile spędzane z dzieckiem na czytaniu, czy dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne.

W czwartek 28 maja odbył się finał powiatowy "Wielkiej Ligi Czytelników". Uczestnicy rozwiązywali on-line bardzo szczegółowy test z treści książek finałowych. W klasach 1-4 był to tytuł "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę" autorstwa Dominika Wieczorkiewicza, a w klasach 5-8 "Wiłka, smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak.

Uczestnicy, którzy zdobyli największą ilość punktów (150 - 170) uzyskali tytuł Mistrza Powiatu. Z naszej szkoły tytuł ten otrzymał Piotr Jonkisz z klasy 6b, zdobywszy punktów 157. Gratulujemy!

Na tytuł I Wicemistrza Powiatu (120 - 149 pkt.) zasłużył Miłosz Majcherczyk z klasy 3b, uzyskując 147 punktów. Pozostałe reprezentantki naszej szkoły - Kornelia Adamczyk (3a) oraz Martyna Zolich (1a) otrzymały zaszczytny tytuł II Wicemistrza Powiatu (85-119 pkt.), zdobywając kolejno 113 i 89 punktów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy słowami Organizatorów: "Dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie. Najważniejsze w tym projekcie jest tworzenie społeczności aktywnych czytelników i wzajemne motywowanie się do czytania. Udział w konkursie daje uczniom ogromne możliwości rozwoju przydatnych w życiu umiejętności. Z radością czekamy na dalsze wspólne działania :)"

* * *

W poniedziałek 11 maja odbyły się w naszej szkole (oczywiście zdalnie) eliminacje do finału powiatowego. Należało uzyskać co najmniej 80 punktów.

Oto wyniki:

z klas 1-4

1. Miłosz Majcherczyk (3b)               100 pkt. (na 100 możliwych do zdobycia)

Martyna Zolich (1a)                       100 pkt.

2. Kornelia Adamczyk  (3a)             82 pkt.

3. Józef Tittor (3b)                                     48 pkt.

z klas 5-8

1. Piotr Jonkisz (6b)                           81 pkt.

Do finału powiatowego, który odbędzie się 28 maja  przeszli: z klas 1-4 uczniowie: Miłosz

Majcherczyk
, Martyna Zolich oraz Kornelia Adamczyk, a z klas 5-8 Piotr Jonkisz. Uczniowie

otrzymają nagrody książkowe oraz Dyplom Zwycięzcy Etapu Szkolnego. Gratulujemy!

* * *

Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy wzięli udział w etapie szkolnym i rozwiązali po 10 testów z treści książek. Są to: Iga Borgieł, Józef Tittor oraz Hanna Kłusek. Otrzymają oni Dyplom Aktywnego Czytelnika oraz nagrody rzeczowe.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają Dyplom Czytelnika oraz słodkie nagrody pocieszenia.
A są to:
Michalina Bednarczyk, Oliwia Zarzyna oraz Emilia Zarzyna.

* * *

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym etapie konkursu „Wielka

Liga Czytelników”. Oto wykaz uzyskanych punktów :

z klas 1-4

Miłosz Majcherczyk (3b)           999 pkt.    (na 1000 możliwych do zdobycia)

Kornelia Adamczyk (3a)           988 pkt.

Martyna Zolich (1a)                   987 pkt.

Józef Tittor (3b)                          969 pkt.

Iga Borgieł (1a)                           943 pkt.

Michalina Bednarczyk (2b)      150 pkt.

z klas 5-8

Hanna Kłusek (6a)               990 pkt.
(na 1000 możliwych do zdobycia)

Piotr Jonkisz (6b)                 967 pkt.

Oliwia Zarzyna (6a)            532 pkt.

Emilia Zarzyna (6a)            167 pkt.