"Największy zbieracz złota" 2019

Szkolne Koło PCK organizuje

MIĘDZYKLASOWY KONKURS

na „NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA”,

który potrwa do 14 czerwca (monety będą ważone).

Nasza szkoła po raz kolejny włącza się do akcji Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej „GORĄCZKA ZŁOTA”, polegającej na zbiórce monet o nominale 1, 2, 5, 10, 20, 50 gr oraz 1, 2, 5 zł.

Celem przedsięwzięcia jest pozyskanie funduszy na zakup artykułów szkolnych oraz pomoc w organizacji tegorocznego wypoczynku podczas wakacji dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Choć nasza szkoła jest niewielką placówką, co roku zajmujemy w tej akcji czołowe miejsca na szczeblu powiatowym – w zeszłym roku zdobyliśmy I miejsce i uzyskaliśmy tytuł „NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA”. Nie zajęte miejsce jest jednak przecież najważniejsze, a wsparcie potrzebujących dzieci.

Liczę na Państwa zaangażowanie, bo cel tej akcji jest bardzo szczytny.

Uczniowie przynoszą monety w woreczkach, słoiczkach i przekazują wychowawcy. W czerwcu monety z każdej klasy zostaną zważone i przekazane do siedziby PCK w Bielsku-Białej. Klasa, która zbierze najwięcej monet, otrzyma tytuł „NAJWIĘKSZEGO ZBIERACZA ZŁOTA” oraz nagrodę.

OPIEKUN SZKOLNEGO KOŁA PCK

Ewa Janusz